Fiza danışmanlık olarak danışanlarımıza verdiğimiz hizmetler sonrasında bizim için düşüncelerini önemsiyoruz. Sizler de danışanlarımızın yorumlarını inceleyebilir veya bizim hakkımızda düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kutusuna yazarak paylaşabilirsiniz.

Yazınızda değinebileceğiniz konulara birkaç örnek:

Bizimle nasıl tanıştınız, ilk nasıl buldunuz?

Nasıl bir hizmet aldınız , size hangi konularda, nasıl yardımcı olundu ?

Destek aldığınız uzmanı mesleki açıdan hangi yönlerden başarılı buldunuz?

Bizi 3 sıfatla tanımlasanız, hangi 3 sıfatı seçersiniz ?

Sizce destek aldığınız uzmanınızın kişisel özellikleri neler? (Arkadaş canlısı, mesafeli, güleryüzlü, konuşkan, ciddi vs.)

28 Responses to İbrahim Eren
 1. İbrahim hocamızla tanışmamız oğlumuzun anaokulunda hocamızın seminer vermesiyle oldu ve bu bizi çok mutlu etti. Böyle bir uzmana ihtiyacımız vardı. Oğlumda dikkat eksikliği vardı, algısal olarak da zayıftı. Buraya geldik ve daha iyiyiz şimdi. Hocamız çok donanımlı her açıdan. Hocamızın güler yüzlü ve çocukla iletişimi kuvvetli biri olması bizim için çok önemli..

 2. Bir özel eğitimci sayesinde tanıştım. Önceleri biraz tedirgindim ama çocuğumdaki istekli çalışmayı gördükçe ve problem davranışlarını da yok denecek kadar azaldıkça endişemin yersizliğini anladım ve doğru yerdeyim. Artık çocuğum beni anlıyor, söylediklerimin farkında. İbrahim Eren hocamız bence çocukların mesafelerini aşabilecek ve onların geleceğe yaşıtlarına yetiştirebilecek daha da önemlisi kendi başlarına yaşama şansı verebilecek diyebilirim. Hocamızı güler yüzlü konuşkan ve güvenilir bir insan olarak tanımlayabilirim..

 3. Çocuğumun eğitimi için internetten araştırma yaparken burayı buldum. Çocuğum 3 buçuk yaşında iken 3-4 kelime konuşabiliyor ve kendini ifade edemiyordu. 3,5 yaşından itibaren 3 yıldır aralıksız , istikrarlı bir şekilde destek alıyorum. Çocuğumun durumuna ve ihtiyacına göre bazen hafta 2 bazen hafta 1 saat İbrahim beyden destek aldık ve almaya devam ediyoruz. Aldığımız bu destekten oldukça memnunum. Çocuğum şu an oldukça iyi konuşuyor ve kendini ifade edebiliyor. Allah’a çok şükürler burayı buldum. Hocamız otizm, konuşma ve dil eğitiminde oldukça bize faydalı oldu. Ayrıca çocuğumuza evde nasıl davranacağımız ve eğitim için neler yapmamız gerektiğini her seans sonunda bize bilgilendiriyor.Hocamız kendini yenileyen ,güncel eğitim ve seminerleri takip eden ve seminerler veren,güler yüzlü, arkadaş canlısı, işini ve çocukları çok seven biri. Çocuğu destek alması gerekenler, hiç tereddüt etmeden burayı tercih ederseniz hiç pişman olmayacağına eminim. İnşallah size de faydalı olur

 4. Tavsiye üzerine tanıştık, heyecanlı ve stres içinde idik. İlk etapta çaresizdik, iyi ki bulduk. İyi bir hizmet aldık, çocuğumun konuşamaması üzerine rehabilitasyonu için hizmet aldık. Nasıl ve ne şekilde eğitim vereceğimiz konusunda yardımcı olundu. İbrahim beyin çocuğumuza davranış yaklaşımı, işine verdiği ciddiyet ve disiplinli davranışı başarılı bulduk

 5. Oğlumun eğitimi için arayış içinde idim. Eşe dosta herkese konu hakkında bilgi verdim. Arkadaşlarımın birkaçının tavsiyesi ile sizi buldum hocam. İbrahim hocamızla ilk telefonda tanıştık ve ben sadece telefonda bile gerekli eğitimi sizden alabileceğimi anladım ve yanılmadım. Çocuğumun eğitiminde eksik olan her konuda (Dil-davranış-beceri vs..) yardım aldım. İbrahim hocam her konuda donanımlı bir insan bence tam bir eğimci. (Sabırlı, güler yüzlü ve konuşkan) Valla lafı 3 sıfata sığdıramadım. Kısaca ben çocuğumun eksiklerinin karşılandığı yerdeyim ve İbrahim hocamı her yerde anlatıyorum.

 6. Kadir Bey - Hülya Hanım Temmuz 19, 2017 at 3:20 pm Cevapla

  Çocuğumun Özel Öğrenme Güçlüğü yaşması nedeniyle kurumunuza başvurduk. İbrahim hocamızın samimi, güler yüzlü ve sevecen tavrının çocuğumuza katkı sağlayacağını düşündük. Şu an destek almaya devam ediyoruz. İnanıyorum ki çocuğumuz üzerindeki etkiniz olumlu yönde olacak.

 7. Kızımın kreş öğretmeni vasıtasıyla bir hocaya , oradan da İbrahim hocaya ulaştık.Çocuğumun dikkat eksikliği, konuşma geriliği, öğrenme güçlüğüne yönelik çalışmalar ve bizim evde ne yapmamız gerekiyorsa o konuda yönlendirme yaptı. İbrahim bey gerçekten işinin uzmanı ve işini severek yapan birisi. Başarılı, çalışkan ve istekli birisi.Arkadaş canlısı, güler yüzlü ve işi gereği konuşkan.Kolay gelsin.Teşekkürler

 8. Prof.Dr. Koray Karabekiroğlu hocamızın facebook adresinden ortak arkadaş olarak ve netten araştırarak tanıştım İbrahim hocamızla. Konuşma geriliği ve dil eğitimi konularında kendisinden destek aldık. Mesleki açıdan çok başarılı bir uzmandır. Kişisel özellikleri güler yüzlü, ilgili , destekleyici ve arkadaş canlısı olmasıdır.

 9. Handan Hanım - Engin Bey Temmuz 19, 2017 at 3:21 pm Cevapla

  İbrahim hocamızla kamuda görev yaptığı zamanlarda ilk tanıştığımızda da bize çok sıcak gelmişti. Kendisinden çocuğumuzun tüm gelişim alanlarında, özbakım becerileri dahil her konuda bireysel danışmanlık ve yardım aldık. Gerçekten İbrahim bey işini severek yaptığı için hem kendini geliştirmesi ,bilgisi ve olaylara bakış açısı yönünden çok başarılı bulduk. Kendisini sabırlı, güleryüzlü ve sıcakkanlı olarak tanımlayabilirim.

 10. Fatma Hanım - İsmail Bey Temmuz 19, 2017 at 3:22 pm Cevapla

  Sosyal çevremizden İbrahim hocamızın bu konularda çok iyi olduğunu gördük. Bunun neticesinde araştırma yaparak Fiza Danışmanlığa ulaştık. Kızımız Down sendromlu. Fiza Danışmanlık kızımın eğitiminde bize rehber oldu. Bize okul öncesi konularda gereken eğitimi sağladı. İbrahim hocamız her yönüyle muhteşem birisi. Hocamız rehber, yenilikçi ve güven vericidir. Güleryüzlü, dostane, işini bilen, profosyenel ve sevgi dolu bir insandır.

 11. Arkadaşımız ve psikiyatrist tavsiyesiyle İbrahim hocamıza ulaştık. Konuşma, dikkat, iletişim konularında destek aldık.İhtiyaca yönelik uygulamaları , çocuğumuzu belli kalıplar içinde algılamaması ve etiketlememesi en beğendiğimiz yanıdır.Hocamızı başarılı, hırslı, arkadaş canlısı, güler yüzlü ve konuşkan olarak tanımlayabilirim..”

 12. Biz eşimle evimiz ,ailemiz,ilişkimiz gerçekten zor durumdayken Fizan’ın kapısını çaldık. gerçekten iyi ki çalmışız. sıradan bir danışmanlık merkezi değil biz orada kendimizi mutlu ailenin içinde bulduk. hiç tedirginlik yaşamadan her sorunumuzu firdevs hanımla konuşabildik. bizi sabırla dinleyip yol gösterdi. hem ruh sağlığımızın hem ailemizin şu anki huzurunu gerçekten Firdevs hanıma borçluyuz. bence sorunlarınız büyümeden mutlaka gitmelisiniz.

 13. “Sn.İbrahim EREN Hocamla Karabük Üniversitesi Üstün Yeteneklilerin Eğitimi konulu çalıştayda tanıştık. Ben psikolojik danışman olarak, kendisi de özel eğitim uzmanı olarak katılmıştı. Çalıştay konusu ekseninde yaotığımız çalışmalarda kendisinin, pek çok eğitimsel konuda insancıl ve aynı zamanda somut çözüm önerilerini dinleme fırsatım oldu. Kendisine profesyonel yardım başvurum yoktu, ama birlikte yaptığımız çalışmalarda yaptığı açıklamalarla, özel eğitim alanına olan mesleki bakış açımı geliştirmiştir.(aldığım yardım budur) Ayrıca o günden bu güne gerek yardımseverliği, gerek yardımda aceleciliği ile gönlümü çokça almayı başarmıştır. Zaten kamu kurumundan istifa ederek, özel çalışmayı tercih edebilecek cesareti; yüksek bir profesyonel potansiyele sahip olmasaydı kendisinde bulamayacaktı…Yazarı olduğum bir kitaba dair yaptığı çok yararlı eleştirilerde de bana, “profesyonel bakış açısını” dolu dolu göstermiştir. Aslında tüm bunların da bir kıymeti yok. Tek ve en kıymetli şey “insanı sevmek” ve “yüksek bir yardım etme güdüsüne” sahip olmaktır.Sayın ve sevgili İbrahim EREN Hocam da bu vasıflara sahip bir uzman olduğunu bana ispatlamıştır. Bu yüzden herkese gönül rahatlığıyla önerebiliyorum. Yolunuz açık olsun hocam🙂

 14. İbrahim bey ile gerçek hayatta hiç karşılaşmamış olmamıza rağmen kendisine danıştığım konularda, herhangi bir karşılık beklemeden gerek telefon üzerinden gerekse mesaj yoluyla her zaman destek olmuştur. Çocuk sağlığı ve çocuk gelişimi konularının özellikle ticarete döküldüğü günümüzde İbrahim bey gibi birisini tanımış olmaktan çok memnunum. Kendisinden almış olduğum fikir ve desteği, onca para ödediğimiz TV’de boy gösteren çocuk gelişim uzmanlarından al(a)madığımızı rahatlıkla söyleyebilirim. Çocuklarımız söz konusu olduğunda önceliğin para değil, bizim ve ülkemizin geleceği olduğu göz önünde bulundurulmalı diye düşünüyorum. O yüzden de İbrahim beyi gönül rahatlığıyla herkese tavsiye ediyorum.

 15. Hani derler ya bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.İbrahim bey bana hayatımı yeniden verdi.onun sayesinde evladıma kavustum oglumu yeniden kazandım.Otistik ve zihinsel engelli tanısı konulan.hic konusamayan ve ömür boyuda böyle kalacagı dr.tarafından söylenilen evladımı.3sene icinde bize hayata yeniden kazandırdı.Şuan oglum 7yasında ve 1.sınıfta hatta normal okulda okuyor.ve cok sükür yasıtlarından hic bir farkı kalmadı.Meslegine.emeğini.enerjisini hatta bütün umudunu adamıs bir eğitimcidir.Bütün umutların tükendigi bütün kapıların kapandıgını düsündüğüm zamnda tesadüfen tanıstık.yani rabbim sizi cıkardı.Bir anne olarak diyorumki iyiki varsınız hocam iyiki tanımısım sizi..ve canı gönülden diyorumkı.size bir hayat borcluyum.rabbim yolunuzu acık etsin insaallah

 16. Merhaba oglum 4 bucuk yasinda iken ibrahim beyle tanistik ankarada buyuk bir psikiyatri merkezinden yol alarak profosor fatih beyin tavsiyesi ile ibrahim beyi bulduk iyikide bulmusuz Allah. ondan razi olsun oglum hic konusmuyor ,a sosyal bi cocuk ve dikkat daginikligi oyun kuramama gibi problemleri vardi Ibrahim. beyle karsilastigimizda hepsini asabilecegimizi soyledi ve dedigi gibide oldu hamd olsun bir yila askin bir birlikteligimiz oldu ve simdi oglum birinci sinifa gidiyor ve bilsem sinavina uygun goruldu mart ayinda sinava girecek ibrahim eren’i tanidigim herkese tavsiye ediyorum sizin aracigilinizlada tanimadiklarima insallah sizinde yolununuz bir gun ibrahim beyle kesisirse ne demek istedigimi anlarsinizz cok tesekkurederim rabbim yolunuzu acik etsin insallah

 17. Mrb’lar. Oğluma 3,5 yaşında %50 zihinsel engelli teşhisi konularak rehabilitasyon yönlendirildik. İBRAHİM EREN’le orada taşındık. Olgumu inceleyen uzmandı Hiç unutmam o günü bir anne babanın en son duymak istediği şeyleri duyara, çok kötü duygularla uzmanın odasına girdik.(İBRAHİM EREN bey in) Hocam dosyayı inceliyor bizle sohbet ediyor şikayetimizi dinlerken aynı zamanda oğlumu da izliyormuş, ve bizden çocukla yalnız kalmak için müsaade istedi biz dışarı çıktıktan sonra belli bir süre sonra geri çağırarak bize… -Siz ne yapıyorsunuz.?gördüğüm kadarıyla çocuğunun raporunda bazı menfaatler elde edecek birisine benzemiyorsunuz neden %50 rapor alıyorsunuz çocuğunuzun öyle bir durumu yok ki diyerek bizi öyle rahatlattı ki dünyalar bizim oldu..(bunu çocuğa sorduğu bir soru ve odada kaldığı esnada gözlemlediği kadarıyla %50 zihinsel raporunun çok ağır olduğu kanısına vardı.) ve eğitimle bu işin üstesinden gelinebileceğini söyleyerek bizi ana okulu ve kreşlere yönlendirdi Tabi yeni mücadele başladı bizim için ana okulları kabul etmedi kaynaştırma dediler…özel kreşe gittik sonuç aldık 2.yıl yine anaokulu yine sıkıntılar bu çocuk niye böyle soruları ve bakışlar . 3. yıl yine aynı sıkıntılar ana okullarında ve son dönemi okuldan almakta bulduk çareyi dayanamadık bu neden böylelere ve çocuğu 3. yıl sonra yine İBRAHİM EREN beye götürerek yardım istedik. Şu bir gerçek ki kimsenin elinde sihirli deynek yok..ama insana bir yol gösterenin olması olaya nasıl yaklaşacağını bilmesi ve yol göstermesi tabi hepsinden de önemlisi çalışmak çalışmak dır ki sonuç alınıyor hocamın sayesınde güzel bir programla biz bunu başardık inşalh.. Oğlum bugün ilk okul 1 e başladı okuma ve yazmayı görendi arkadaşlarının arasında sıkıntı yok Çünki biz ne yapmamız yada yapmamamız gerektiğini bilen bir aileyiz buda evvel Allahın sonrada Hocamın sayesindedir ALLAH RAZI OLSUN HOCAM..

 18. Bir anne olarak 2 yasına yeni girmiş oğlumun konusamamasından dolayı cok üzülüyordum.krese baslatmayı düşündüm kresteki yetkililer erkek çocukları geç konuşur sıkıntı yapmayın dediler.çocuk doktoruna her gittiğimiz de sorduk yine erkek çocukları geç konuşur cevabını aldık.neden konuşmadığını araştırırken bu siteye denk geldim ve Buradan okuduğum yorumlara dayanarak çaldık kapısını.çünkü bir anne olarak birşey varsa erken çıkmasını birşey yoksa da içimin rahatlamasını istiyordum Dikkat eksikliğine bağlı dil gelişim geriliği dedi , bütün güleryüzü ve enerjisi ile bize süreci anlattırken Elimizde sihirli değnek yok ama bu durumu aşıcaz dedi.Derslere başlayalı 4 ay oldu sunu itiraf etmeliyim ki bence elinde bir sihirli değnek var yoksa tek kelime söylemeyen oğlum şimdilerde herşeyi gösterip söylüyor.muhteşem bir insan ve muhteşem bir öğretmen..

 19. İbrahim hocayla yaklasik 7 ay once tanıştım kizimda gecikmis konusma vardi.aldigimiz derslerle bizler cocuklarimizla nasil oynamamiz gerekiyor neleri yanlis yapmışız ve bunun gibi birçok sey öğrendim.İbrahim hoca nin uc kiz evladi var emin olun ki onu ziyarete giden her cocuk kendi cocugu gibi ben bunu en icten duygularla hissediyorum .Bu yaziyi okuyacak olan anne babalar birseyler yolunda degil birseyler eksik diyorsaniz once bunu kendiniz kabul edin ve mutlaka bi psikolojik destek alin sende boyleydin gec konustun bekle zamana birak diyenler olacaktir unutmayin ki evladi en iyi anne babasi tanir eger sizin iciniz bi turlu rahat degilse hemen hic zaman kaybetmeden bi uzman da destek alin evlat herkesin en kıymetli yani şükürler olsun Rabbime kizim konusuyor biz bunu astik once Rabbimin sonra hocamizin emegi ve buLerin calismasiyla gec kalmayin sakin ibrahim hocam ve onun gibi degerli hocalara ulasin danisin ve bir an once onlarin rehberliginde yolunuza devam edin tum yavrulara Rabbim sifa versin …Hocam size ve emeginize cok cok tesekkur ederim iyiki sizi tanimisim…

 20. Ben de bir öğretmenim ve Ahmet Yasir adında bir oğlum var. Her çocuk gibi benim oğlum da dünya tatlısı.Geçen yıl okuma ile ilgili problem yaşamaya başladık.Ders çalışmaya başladığında ağlamaya başlıyor daha kitabları görür görmez terliyordu.Ne yapacağımızı şaşırmıştık. Derse her başladığımızda” Ben ölüp cennete gitmek istiyorum. Orda ders yok herşey güzel.” diyordu.oğlumuzun bu durumu bizi de çok üzüyor ancak ne yapacağımızı bilemiyorduk.Tavsiye üzerini İbrahim EREN Bey ile görüşmeye karar verdik.Gittiğimizde samimi ve sıcak bir hava ile karşılaştık.İlk seansta İbrahim Bey teşhisi koymuştu:”Disgrafi.”Yani oğlumuz şekilleri algılamada problem yaşıyor ve okumakta güçlük çekiyordu.Bundan sonraki süreçte seanlara devam ettik.Artık ne yapacağımızı biliyorduk.Seanslar devam ettikçe ve evde yaptığımız etkinliklerle yavaş yavaş işler yoluna girmeye oğlumun kendine olan güveni artmaya başladı.Önce terlemeleri sonra ağlamaları bitti.Bu yıl oğlum okula başladı ve okula giderken hoplaya zıplaya gidiyor. Okullar açılalı bir buçuk ay oldu ve oğlum çat pat okumaya başladı.Okuyabildiği için çok mutlu. Tabii biz de. İbrahim Bey siz sadece bir çocugun elinden tutmadınız bizim de kalbimizde yer ettiniz.Site Editörleri Tarafından Kapatıldı ailesi olarak size teşekkür ediyoruz.

 21. oğlumun dürtü kontrolüne bağlı dikkat eksikliği yani hiperaktivitesi vardı. anasınıfına başladığımızda çok sıkıntılar çektik. 3 okul ve 4 öğretmen değiştirdik. maalesef çok kötü günlerdi. oğlumu ankarada madalyon psikiyatr merkezinde fatih beye götürdüm . kendisi bize yozgata yakın olduğu için ibrahim beyi önerdi. yaklaşık 8 ay civarı ibrahim beyle oğlum üzerine çalışmalar yaptık ve sonucunda meyvesini gördük. oğlum şimdi birinci sınıfa başladı ve ALLAH a şükür hiçbir problemimiz kalmadı. İbrahim hocama ne kadar teşekkür etsem az gelir.ALLAH ondan razı olsun. onun tavsiyeleriyle oğlumu çok iyi bir seviyeye getirdik el birliğiyle. alanında uzman ve önerileri kesinlikle işe yaradı.kesinlikle tavsiye ediyorum.

 22. İbrahim Hocam ile kendisinin de ifade ettiği gibi çalışma sahasında gelişimlerini ortak takip ettiğimiz çocukların özel eğitim çalışmaları konularında ailelere danışmanlık yapma sürecinde tanıştık. İbrahim hocanın uzmanlık alanı olan özel eğitimde Ülkemizde tavsiye edebileceğim kaliteli,vasıflı ve nadir bulunan bir eğitimci olduğunu düşündüğüm ve inandığım için şiddetle tavsiye ediyorum.Dil ve Konuşma Bozuklukları,Yaygın Gelişimsel Bozukluklar,Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu,Özel Öğrenme Güçlüğü gibi fazlasıyla hayatımızda olan erken teşhis, tanı ve eğitimle yol kat edebileceğimiz, kritik zamanları olan bu gibi özel durumlarda danışmanlık alabileceğiniz elinden gelen bütün gayreti gösterdiğine inancım tavsiye sebeplerimdendir. Mesleki olarak kendini devamlı yenilemeye, geliştirmeye açık oluşu ve bu konuda gösterdiği çaba hayranlık uyandıran başka bir tavsiye sebebimdir:) Ortak bir alanda çalışma dileğiyle..

 23. İbrahim beyden çocuğumuzla ilgili danışmanlık desteği aldım ve bu konuda tavsiye edebileceğim bir uzmandır. Peki neden tavsiye ediyorum diye soracak olursanız: 1)Konusuna hakim bir uzman. 2)Konusuna hakim olmakla birlikte sürekli kendini geliştirmeyi ve daha başarılı olmak için ciddi efor sarf eden eğitimden eğitime sempozyumlara seminerlere mesleğiyle ilgili bütün çalışmalara zaman ayıran gayretli bir uzman. 3)Hayat enerjisi çok yüksek bir insan karşısına gelen kişiyi daha ilk bir kaç dakik içinde enerjisini aktararak canlandıran bir uzman. 4)Yaptığı işten çok keyif alan ve bunu hayatının gayesi edinmiş bir uzman. 5)Sonuç odaklı pes etmeyen ve bu mücadele ruhunu çalıştığı aile ve çocuklara da aşılaya bilen bir uzman. Buna benzer bir çok olumlu özellikleri olan bir uzman onun için tavsiye ediyorum iyi günler.

 24. Kendisini, benim mesleğimde özel eğitim öğretmeni olduğumdan ram çalışma sürecinde tanıdım. Kendisinden yeni açılan sınıfım ile ilğili özellikle eğitim öğretim materyalleri konusunda kendi kullandığı kaynaklar ve bunların nasıl temin edileceği noktasında tavsiyeler aldım .Önerdiği tüm kaynakları sınıfımda öğrencilerime başarıyla uyguluyorum .Kendisi özel eğitim alanının tüm konularına hakim olup bu alanla ilğili tüm konular da bilği edinebilirsiniz.Alanda böyle özel eğitim öğretmenlerinin varlığını bilmek, engelli öğrenciler ve aileleri adına(bazen kaybettiğim) umut taşımama sebeb oluyor.Kendisine desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum.Bir gün inşallah aynı ortamda da çalışmayı isterim.

 25. Sayin Ibrahim Eren ile tanismamiz okul ve corum psikolojik rehberlik ve arastirma merkezinin ogrenci veli iletisimine bagli olarak gerceklesmistir. Daha son raki gunlerde rehberlik calismalari kapsami nda iliskilerimiz de devam etmektedir. Gerek veli olan iletisimi , sunumu, konuya hakimiyeti , yarattigi verimli ve cok hos egitim atmosferi tek melimeyle muhtesemdir. Rebberlik sunumlarinin ardindan velilerden aldigimiz olumlu donutler bu fikrimizi desteklemektedir. Rehberlik calismalari sonunda velilerle tek tek birebir gorusmeler yapmaktadir. Her zaman her yerde sayin Ibrahim Eren ile calisma arzumuz devam etmektedir. Kendisine basarilar diliyorum.

 26. Sayin İbrahim Eren beyi çocukluğumdan beri tanırım. Her zaman iyi bir dost olmakla kalmayip, bir sirdas, bir kardeş olmustur bana ve aileme. Ibrahim Bey’in meslek aşkı çocukluğundan beri suregelmistir, ta ozamanlar yaptığımız konusmalarda ve oynadığımız oyunlarda bile şimdiki mesleğinden örnekler hatırlıyorum. Guler yüzlü ve olmasıyla birlikte mesleğini cok ciddi bir şekilde yorumlayip uygulayan bir karaktere sahiptir. Kendisini sadece öğrencileri ve velileri değil birçok üniversitenin değişik alanlarindaki uzmanlarda takdir ve tavsiye etmektedir. Aldığı eğitim, verdiği seminerlerin sayısı ve kalitesi sayın dostumun mesleğinde ne kadar ileride olduğunun kanitidir. Başarılarının devamını dilerim. Saygılarımla

 27. İbrahim Hoca mızla tanışıklığımız yaklaşık bir buçuk yıl öncesine dayanıyor.Tanışma vesilemiz ise şuan 6 buçuk yaşlarında olan ikizlerimiz.Ikizlerimiz Kaan ve Batu cümle kurma, kelimelerin ve seslerin doğru telafuzu konularinda problem yaşıyorlardı.Biz de okul öncesinde bu problemlerini ortadan kaldirabilmek için uzman yardimi almaya karar verdik ve şaşırtıcı bir şekilde aradığımız kişiyi burnumuzun dibinde bulduk(bunu tanışınca anladık tabiki).İbrahim Hocamiz çocuklarla özel olarak görüşürken biz de bize ayrilan bölümden konuşulanları dinlemeye başladık.Eşim ve ben birbirimize baktık; İbrahim Hocanın müthiş bir iletişim becerisi vardı.konuşmaya kattığı doğallık ve samimiyetin çocukları sardığını hissediyorduk.Bu bizim için çok önemliydi.Şuanda kendisine İbrahim Amca diyorlar ve severek,isteyerek gidiyorlar.yaklaşık bir sene düzenli bir şekilde seanslarımızı sürdürdük.çocukların sağladıkları gelişim bu dönemde gerçekten hızlandı ve bizi oldukça tatmin etti.Hocamız çocukları çok seven ve ayrıca sorumluluk sahibi birisi.Bunu çocukların anaokulu öğretmeniyle görüşüp bilgi almak istemesinden anlamıştık.Bunların yanına İbrahim Beyin bizi hiçbir zaman müşteri gibi hissettirmemesini de eklemeliyim.Kısacası eğer çocuğunuz bizimkine benzer problemler yaşıyorsa gönül rahatlığı ile gidebileceğiniz birisi var;İbrahim Eren Hoca.

 28. 33 aylik oğlumuzda gecikmis konusma, takıntılı ve tekrarlayan hareketler vardi. Cocuk doktoru ,pedagog ve psikologların soyledikleri bizi tatmin etmiyor icimize sinmiyordu.Ne yapacağımızı bilmez bir haldeyken ALLAH Ibrahim bey’i cikardi karşımıza bize ve oğlumuza bir hediye gibi . Daha once görüştüğümüz 3 uzman pedagog yuvarlak cümleler kurup bir türlü tanı koyamazken Ibrahim bey daha ilk görüşmemizde tanı koydu a tipik otizim belirtileri var ancak dikkat dağınıklığı ve konusma bozukluguna bagli dedi ve hemen eğitime başladık bizde evde Ibrahim bey’in söylediklerini harfiyen uyguladık. Her seansı sabır ve özveri dolu Ibrahim bey 3 ayin sonunda çocuğumuzda a tipik otizimle ilgili hiçbir şüphemizin kalmadığını söyledi. Rabbime sukurler olsun. ALLAH RAZI OLSUN Ibrahim Hocam. Eğer çocuğunuzun gelişiminde bir sorun olduğunu fark ederseniz , gözlerinizi kapatıp kabul etmemek sizi mutlu etmez , giden zaman asla geri gelmez , doğru tani ve doğru uzmanla (Ibrahim bey”le) cok şey değişir. Fiza Danışmanlıgin samimi ortaminda Ibrahım bey’in bilgisine , tecrubesine en çokta vicdanına güvenebilirsiniz .


[top]

Hemen bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir