Hizmetlerimiz

 • Gelişim ve Zeka Testleri

  İhtiyaç olduğunu düşündüğünüz testleri uzmanlarımızdan randevu alarak Fiza Aile, Çocuk ve Ergen Danışmanlığı’nda güvenle yaptırabilirsiniz.

 • Bireysel Danışmanlık

   Kimi danışanlarımız danışma  sürecine başlamadan önce bizzat uzmandan bu süreçle ilgili genel bilgi almak için, kimi danışanlarımız ise bulunduğu şehirde fiza Aile Danışmanlığı şubesi bulunmadığı için telefonda veya internet aracılığı ile görüntülü görüşme şeklinde online danışmanlık hizmetimizden yararlanmaktadır.

 • Aile Danışmanlığı

  Aile danışmanlığı terimi iki anlamda kullanılmaktadır. Birinci anlam, bireyde bir psikiyatrik bozukluğun oluşumunun anlaşılması ve sağaltılmasında kullanıldığı durumlardır. Bu durumda içinde yaşadığı birincil çevredeki yani ailesinin anlaşılması ve düzeltilmesi için kullanılan açıklama ve sağaltım biçimlerini kapsar.

 • Çocuk ve Ergen Danışmanlığı

  Ergenlikten erişkinliğe sağlıklı geçişte de aile ve ergen arasındaki iletişim büyük önem taşır. Bu dönemde yaşanan zorluklar; aile ve arkadaş çevresinde iletişim sorunları, okul performansında kötüye gidiş, depresyon, yeme bozukluğu, alkol/uyuşturucu kullanımı ya da davranış bozuklukları şeklinde kendini gösterebiliyor.

 • Evlilik Danışmanlığı

  Çatışmalı evlilikler çoğu insanın evlilik yaşamındaki iniş çıkışlardan farklı bir durum arz eder. Sorunlu evliliklerde ilişkideki hayal kırıklığı öyle bir gelip bir gitmez, ara sıra hissedilen bir duygu değil süreğendir ve kişiler evliliklerinden derin bir tatminsizlik duyarlar. Evliliklerde sık ve giderek şiddeti artan kavgalar yaşanır.

 • Boşanma Danışmanlığı

  Evlilik hayatına sonsuz mutluluğu yakalamak düşün­cesiyle başlamak abartılı bir beklentidir. Her türlü birliktelikte olduğu gibi evlilik ilişkisinde de inişler ve çıkışlar, mutluluklar ve hayal kırıklıkları olabilir. Önemli olan, problemleri çözecek kararlılık ve sami­miyetle evlilik ilişkisine devam etmeyi başarabilmektir.

 • Özel Eğitim Danışmanlığı

  Dil ve Konuşma Bozuklukları , Özel Öğrenme Güçlüğü, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu konularında yardıma hazırız.

 • Kurumsal Danışmanlık Hizmetleri

   Belediyeler
     Kamu Kurum ve Kuruluşları
     Sivil Toplum Kuruluşları
     Dernekler
     Kreşler
     Anaokulları
     Okullar
     Dershaneler için kurumsal danışmanlık hizmeti vermekteyiz